LANPhone Nedir?
 

LANPhone, cepten cebi, cepten bilgisayarı, bilgisayardan cebi ve bilgisayardan bilgisayarı arayayıp ücretsiz görüntülü görüşmeler yapabilmenizi sağlayan yazılımdır. LANPhone ile görüşme yapabilmek için internet bağlantısına ihtiyaç duymazsınız. İletişim için yerel kablosuz veya kablolu alan ağınız kullanılır.


Teknik tanımıyla LANPhone, aynı yerel alan ağına(Local Area Network) bağlı bilgisayarlar ve akıllı telefonlar üzerinde özel bir sunucu gereksinimi olmadan çalışan yazılım tabanlı sesli ve görüntülü iletişim sistemidir.


Başta sadece Windows işletim sistemli bilgisayarlar için yazılan programın, Android işletim sistemli cihazlarda çalışabilen sürümü de yayınlanmıştır. Böylece android işletim sistemli telefonlar veya tablet bilgisayarlar da LANPhone gruplarına katılabilmekte ve bu cihazlar ile görüntülü görüşmeler yapılabilmektedir.


Android ve Windows işletim sistemleri için sürülen farklı iki sürüm birbirlerinden bağımsız olarak çalışabilir. Bu iki sürüm sayesinde bilgisayardan telefonu ve telefondan bilgisayarı arayabileceğinizi gibi telefondan telefonu veya bilgisayardan bilgisayarı da arayabilirsiniz.

 
Turkish | English