KANO - Gerçek Zamanlı Kağıt Notu Okuyucusu

Gerçek Zamanlı Kağıt Notu Okuyucusu

KANO, anapencere
KANO, anapencere

KANO Nedir?

Yüzlerce sınav kağıdının notlarını belirledikten sonra bir de bu notları bilgisayara aktarmanın ne kadar sıkıcı bir iş olduğunu bilirsiniz ya da tahmin edersiniz. KANO (KAğıt Notu Okuyucusu), klasik sınav notlarının bilgisayara excel formatında aktarımını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış bir yazılımdır. Bu yazılım direkt olarak bu sıkıcı işi yapan eller ile yazılmış olduğundan, bazı küçük detaylara da önem verilmiştir. Programın test edilen ilk sürümünün videosunu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Notların aktarımı için kağıtlara küçük bir form yerleştirilmesi ve bilgisayara ucuz/basit bir webcam bağlanması yeterlidir. Kullanıcının sayfalara yerleştireceği formu istediği gibi tasarlayabilmesi ve okunması istenen verilerin formdan nasıl okunup ne şekilde değerlendirileceğinin kullanıcı tarafından belirlenmesi sağlanmıştır.


Programın kendisinden bekleneni yapabilmesi için iyi yapılandırılması gerektiğinden, programı kullanmaya karar vermeden önce kullanıma hazırlama ile ilgili bilgileri okuyunuz. Programın işe yarayabilmesi için kağıtlara yerleştirilecek bir form tasarlanması ve formun nasıl okunacağının programa doğru bir şekilde tanıtılması gerekmektedir.


Henüz program için bir form tasarlayıp kağıtlara yerleştirmediyeniz bile bu programı kullanarak bir kameraya ihtiyaç duymadan programın sağladığı kısayollar yardımıyla not girişlerinizi hızlandırıp güzelce formatlanmış excel dosyaları hazırlayabilirsiniz. Kısayollarla ilgili daha fazla bilgi için ana penceredeki (i) simgesine tıklayıp "Klavye Kısayolları" sekmesini açabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler: kano, kağıt notu okuma programı, notları excele aktarma, not okuma programı, bilgisayara notları aktarma
© 2019 Hüseyin Atasoy