Bir bilgisayar mühendisi için programlama dili, öğrendiklerini sınadığı, deneyler yaptığı bir laboratuardır ve mühendisler deneylerini, kestiremedikleri sonuçları gözlemlemek için değil, öngördükleri sonuçları doğrulamak için yapar...

Eylem Tekrarlayıcı

Klavye ve fare haraketlerinin kaydedilmesini ve daha sonra istendiği kadar tekrar ettirilmesini sağlar.
Eylem Tekrarlayıcı
Test Edildi: Windows 7
Gereksinimler: Microsoft .Net Framework 3.5
Son sürüm: 1.2.0.99
İndirmek için: tıklayınız

Önemli: Tuş yakalayıcı aktifken bastığınız her tuş listelenmek üzere yakalandığından, bazı antivirüs veya antikeyloggerlar, programı zararlı yazılım olarak algılayabilir.

Eylem düzenleme penceresiEylem Tekrarlayıcı, askerdeyken yazdığım bir diğer programdı ve görev yaptığım yerde kullanılan otomasyonun eksik yanları yüzünden yüzlerce, bazen binlerde kez tekrar etmemiz gereken işlemlerde zamandan tasarruf etmemizi sağlıyordu.

Eylem Tekrarlayıcı yardımıyla klavye ve fare eylemlerini eylem dosyaları (.eyl) halinde kaydedip daha sonra istediğiniz kadar tekrar ettirebilirsiniz. Program eylemlerin uygulanacağı pencereleri ve bu pencerelerin boyutlarını da kaydeder. Böylece kaydettiğiniz eylemleri tekrar ettirirken pencereler farklı boyut ve konumlarda olsalar bile, eylemleri kaydettiğiniz zamanki boyut ve konumlarına ayarlanırlar.

Eylem Yakalayıcı

Fare ve klavye eylemlerinin yakalanmaya başlanması için "Yakala" seçeneği işaretlenir veya Ctrl+Alt+Y tuşlarına basılır. Yakalama başlatıldıktan sonra basılan her fare ve klavye tuşu, tuşun üzerinde basıldığı pencere bilgileri ile birlikte kaydedilir. Yakalayıcı aynı tuş bileşimi ile durdurulur.

Araları Sabitleme

Eylemler kaydedildikten sonra her iki eylem arasındaki süre, "Araları Sabitle" seçeneği işaretlenerek sabit bir değere ayarlanabilir.

Şundan büyükse: Bu kutuya girilen değerden küçük olan süreler değiştirilmez. Bu seçeneğin amacı, aralarındaki süre değiştirildiğinde işlevini yitirecek eylemlerin (çift tıklama gibi) işlevini yitirmesini önlemektir.

Basmadan önce: Klavye ve farenin tuşlarına basılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Bırakmadan önce: Klavye ve farenin tuşları bırakılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Pencere k. önce: Pencereler kontrol edilmeden önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Tekrarlama Seçenekleri

Hız çarpanı: Eylemlerin tekrar edilme hızını ayarlar. Örneğin 2 değeri eylemlerin 2 kat daha hızlı tekrar edilmesini sağlar. (Tüm "Ara" değerleri bu sayı ile çarpılır.)

Tekrarı sınırla: Bu seçenek işaretli iken eylemler belirtilen sayı kadar tekrar edilir ve tekrarlayıcı durdurulur. Aksi durumda eylemler tekrarlayıcı elle durdurulana (Ctrl+Alt+Shift) kadar tekrarlanır.

Tekrar aralığı: Eylem listesi bittiğinde başa dönülmeden önce beklenecek süreyi ayarlar.

Fare haraketlerini yumuşat: Seçenek işaretli iken imleç iki konum arasında adım adım ilerleyerek geçiş yapar. Aksi durumda imleç geçiş yapmadan direkt olarak bulunması gereken konumlara ayarlanır.

Pencereleri kontrol et: Eylemler kaydedilirken eylemlerin üzerinde gerçekleştirildiği pencereler ve bu penceler ilgili bilgiler (başlık, konum, pozisyon ve durum) de kaydedilir. Eğer bu seçenek işaretli ise kaydedilen başlıklara sahip pencereler aranır ve bulunamazlarsa kullanıcıya devam edilip edilmeyeceği sorulur. Pencereler bulunursa kaydedilen konum, pozisyon ve duruma geri getirilerek sonraki eylemlerin yürütülmesine devam edilir. Böylece eylemler kaydedilirkenki ortamın aynısının eylemler tekrar edilirken de oluşturulması sağlanır. Seçenek işaretli değilse eylem listesindeki pencere kontrol eylemleri yok sayılır.

Kısayollar

Eylemleri düzenlemek için düzenlemek istediğiniz eyleme çift tıklayabilirsiniz. Listedeki fare eylemlerinden birine sağ tıklayarak imlecin eylem yürütülürken konumlanacağı yere konumlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfayı
Yayın tarihi: 06 Mayıs 2013 Pazartesi, 08:43
Anahtar kelimeler: eylem kaydedici, eylem tekrarlayıcı, fare ve klavye

Yorum Gönder

 
Yorumunuzu -1. yoruma yanıt olarak gönderiyorsunuz. Yanıtlamayı iptal etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorumlar (9)

murat
Yanıtla
30 Ocak 2015 Cuma, 08:01
#1

klavyeyi nasıl devre dışı bırakıcaz hocam? devamlı fare sabit bi şekilde 1 dk aralıklarla tıklama yapmasını istiyorum sadece. bir oyun oynuyorum, oyunda 2 dk dan fazla hareketsiz durursak oyundan atıyor. dolayısıyla her defasında otomatik tıklama yapsın sadece... programı kullanamadım :S

Hüseyin Atasoy
Yanıtla
03 Mart 2015 Salı, 15:38
#2

Elle Ekle butonuna basın. Eylem tipi fare, tuş sol, ara 500 olarak girin. Fareyi tıklama yapılacak konuma getirip klavyedeki Shift tuşuna basın ve penceredeki tamam butonuna tıklayarak hareketi ekleyin. Sonra tamamen aynı işlemleri yapıp Eylem kısmında Bas yerine Bırak'ı seçin ve kaydedin. Şimdi bir fare tıklaması eylemi oluşturmuş oldunuz. Ana penceredeki tekrar aralığı kısmına 60000 değerini yazıp Başlat/Durdur butonuna bastığınızda program her dakika belirlediğiniz yere tıklayacak...

kemal
Yanıtla
01 Nisan 2015 Çarşamba, 04:04
#3

Elinize sağlık, diğer kaydedici programların paralı olması ve sizin bu programı sunmanız gerçekten çok güzel, teşekkür ederiz.

ege
Yanıtla
29 Temmuz 2016 Cuma, 00:59
#4

usta rar şifresi nedir

Hüseyin Atasoy
Yanıtla
14 Ağustos 2016 Pazar, 10:35
#5

Rar şifresi: a (bkz: indirme sayfası)

sercan uysal
Yanıtla
23 Kasım 2016 Çarşamba, 16:11
#6

Merhaba Hüseyin hocam;
Trojan.Gen.2 uyarısı vermesi ne kadar mantıklı ?

Hüseyin Atasoy
Yanıtla
27 Kasım 2016 Pazar, 09:50
#7

Yazıda da belirttiğim gibi; bazı antivirüsler bu programı virüs olarak algılayabilir. İsimlendirmeleri neye göre yapıyorlar bilmiyorum.

Akın
Yanıtla
30 Ekim 2018 Salı, 12:42
#8

İyi günler hocam eylem tekrarlayıcı yazılımınızı günlük hayatta kullanmaktayım fakat pencereleri kontrol et seçeneği seçili olduğunda pencere bulunamadı uyarısı ekrana geliyor bu uyarıyı kaldırma imkanımız var mıdır? bendeki pencere sürekli isim değiştiriyor ben bütün isimleri yazdım sırayla fakat eylem tekrarlayıcı ilk ekranı bulamadımı takılı kalıyor bu uyarıyı kaldırıp diğer pencerelere geçmesini nasıl sağlarız. Şimdiden iyi çalışmalar hocam

Hüseyin Atasoy
Yanıtla
01 Kasım 2018 Perşembe, 21:44
#9

Böyle bir seçenek yok programda malesef. Biraz eski bir uygulama, kodlarını nerede tuttuğu hatırlamıyorum. Kodlarını bulabilirsem güncellerim.

 
 
Sayfa 45 sorgu ile 0.082 saniyede oluşturuldu.
Atasoy Blog v4 © 2008-2018 Hüseyin Atasoy